New York Moda Haftası'ndan Sokak Modası

New York moda haftası 10 Eylül'de başladı. Dünyaca tanınmış markalar 2016 İlkbahar / Yaz koleksiyonlarını podyumlarda yarıştırırken, moda tutkunlarıda geri kalmayarak birbirinden iddialı kıyafetlerle New York sokaklarını çoktan doldurdular bile. Ünlü sokak modası fotoğrafçısı Phil Oh tarafından çekilmiş yüzlerce fotoğraf arasından en beğendiklerimizi sizler için seçtik. Umarız sizde beğenirsiniz. 

Mae Lapres

Michelle Harper & ji Hye

Lucy Chadwick Edun markasından giyinmiş.

Michelle Harper

Rachael Wang'ın pantalonu Celine.

Rachel Goldenberg'in çantası Loewe, terlikleri Celine, eteği Derek Lam ve gömleği ise Rachel Comey marka. 

Lily Aldridge'in ayakkabıları Adidas, çantası ise Givenchy.

Margaret Zhang'ın gömleği Dion Lee, eteği C/MEO Collective, çantası Isa Wan ve ayakkabıları Tony Bianco marka. Kelly Connor Stella Mccartney markasından giyinmiş. Pernille Teisbaek'in şeffaf bluzü Altuzarra ve çantasını da Olympia Le-Tan markasından almış.

Courtney Crangi & Jenna Lyons

Hanne Gaby Odiele kazağını Acne Studios , botlarını ise Alexander Wang markasından almış.

Hanne Gaby Odiele kazağını Acne Studios , botlarını ise Alexander Wang markasından almış.

Selby Drummord'un çantası Les Petits Joueurs marka.

Rajni Jacgues & Rachael Wang

Susie Lau'nun elbisesi Molly Goddard, çantası ise Christopher Kane markasından. 

Yasmin Sewell'in elbisesi Natasha Zinko, çantası ise Loewe markasından alınmış.

Solange Knowles'in çantası ve mantosu J.W.Anderson markasını taşıyor.

Leaf Greener'in takımı Rosie Assoulin markasından alınmış.

Margaret Zhang'ın bluzü Zimmerman'den, eteğiise Tibi markasından.

Montların markası Veda Jackets.

Ladyfag ise Givenchy markasını giymeyi tercih etmiş.

Sofia Sanchez de Betak'ın gömleği Tome, çantası ise Anndra Neen markasından.

Lucy Chadwick'in ayakkabıları Converse'den.

Jenny Walton

Tokyo Sokak Modası

Yaşamak istediğim şehirlerin başında gelen Tokyo tam anlamıyla bir görsel şölen yeri. İngiltere'deki ilk arkadaşım bir Japon'du ve bana Japonya'yla ilgili öyle güzel şeyler anlatmıştı ki, işte o zaman anlamıştım Japonların ne kadar özel ve yetenekli insanlar olduklarını. Tokyo Fashion moda bloğu bu sokak modası fotoğraflarını Tokyo'nun Harajuku mahallesinde çekmiş. Japon çizgi filmlerinden fırlamışcasına sokaklarda rengarenk gezen her yaştan moda tutkunlarına hayran kalmamak ne mümkün!

Sato fotoğrafta solda yer alıyor ve 14 yaşında. Pelüş sweatshirtü Super Lovers'dan, sarı tüylü ceketi ve eteği  Smile Camp Harajuku'dan, aksesuarlarının çoğu Swimmer'dan almış. Geçen sene Uzak Doğu'da çok moda olan oyuncak ayı botları ve Pikachu çantası ise hediyeymiş.  Fotoğrafta sağda yer alan Tsunamayomilk ise 16 yaşında. Taktığı aksesuarların çoğunu 6%DokiDoki'den, sırt çantasını Swimmer'dan, botlarını ise Spinns'den almış. En sevdiği markalarsa ACDC Rag ve Swimmer'mış. 

19 yaşındaki Kanata üniversite öğrencisi. Rengarenk saçları ve kıyafetiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Kanata, yüzüne çilek desenli maske takarak ilginç bir stil yaratmış. Hello Kitty ceketini Kinji'den, tişörtünü M&M'den, ayakkabılarını ise Reebok'dan almış. Erkeklerin taytı nasıl kombine edeceğinide çok güzel göstermiş. 

Pembe saçlı Mitake, Harajuku mahallesinin en güzel kızlarından biri olarak görülüyor. Giydiği parlak ve canlı renklerle çok çabuk farkedilen ve göze çarpan Mitake birçok kez Tokyo Fashion objektiflerine yakalanmış. Üzerindeki neon sarı renkli montu Japon markası Galaxxxy'den, beyaz platform ayakkabıları Tokyo Bopper'dan, yüzüğü Vivienne Westwood ve mor tüylü çantası ise WEGO'dan. 

18 yaşındaki Shoshipoyo moda eğitimi alıyor. Her hafta saç rengini değiştiren Shoshipoyo,  2014 yılında Tokyo Fashion bloğunun en popüler isimlerinden biri olmuş. Montunu ve çantasını Dog Harajuku adlı bir butikten, tül pantalonu ve bluzunu Buccal Cone'dan, ayakkabılarını Buffola Platform'dan, bel çantasını ise en sevdiği marka olan DAMAGE'den almış. Bilimkurgu filmlerinden çıkmış gibi bir havası olan Shoshipoyo eminim modacı olduğunda da bu kadar ilgi görecektir.

Rinalee 18 yaşında ve saçlarını pembeye boyayıp iki yandan örmesinden anlaşılacağı üzere o bir lise öğrencisi. Pek çok ülke gezmeme rağmen bu kadar renkli giyinen bir lise öğrencisi daha önce görmedim. Üzerindeki mor tüylü ceketi ve ayakkabılarını Swankiss isimli bir Japon markasından, eteğini WC'den, bluzunu ve beresini Katie'den, pembe sırt çantasını ise WEGO'dan almış. Anladığım kadarıyla en sevdiği markalar Swankiss ve Katie. Kutusundan yeni çıkarılmış bir oyuncak bebek kadar şirin duruyor bu haliyle.